ikokokids Gri Kız Bebek Cepli Keten Elbise
ikokokids Gri Kız Bebek Cepli Keten Elbise
ikokokids Gri Kız Bebek Cepli Keten Elbise

ikokokids Gri Kız Bebek Cepli Keten Elbise

Fiyat : ₺315,48(KDV Dahil)
Keten kumaş nedir ?
Keten,   Doğal bir elyaftır. Çok dayanıklı olması ve esnememesi nedeniyle döşemelik olarak ta kullanılan keten, toz çekmez ve kendini bırakmaz. Güneşte rengi solmaz. keten kumaşın en bilinen özelliği serin tutmasıdır.   Yazlık giysilerin   Birçoğunda kullanılır. Dokusu iri gözenek yapılı olduğundan vücudun hava almasını sağlar ve serinlik verir dayanıklılık açısından diğer kumaşlara nazaran oldukça dayanıklıdır  
 

Keten nasıl yıkanır?

Keten ,   Keten elyafından elde edilen özel bir kumaş türüdür.   Genellikle bahar ya da yaza özgü kıyafetlerde kullanılır. Takım elbiselerde sık tercih edilen bir kumaştır. Keten kumaş türü, güneş ışınlarını doğrudan cilde ulaştırdığı için fazla güneşte yakan bir özelliği vardır. Erkeklere oranla kadınların daha sık tercih ettiği keten kumaş, buruşması nedeniyle sıkça şikayet alır. Ancak bu olumsuz özelliğine rağmen tiril tiril bir yapıda olması tercih nedenleri arasındadır.

Keten kumaş nasıl yıkanmalıdır?

Keten   Kumaşlar yapısı itibariyle narin kumaşlardır .   Bu nedenle   L Eke   Çıkarıcılara müdahale esnasında zarar görebileceğinden lekelenmesinden olabildiğince kaçınılmalıdır.

Keten kumaşları çamaşır makinesinde yıkarken en kısa programa ayarlayarak yıkamalısınız .   Soğuk   Ya da ılık suda yıkayacağınız keten kıyafetleriniz sıkma programlarından olumsuz etkilenir .   Bu nedenle sıkma yaptırmadan makineden çıkarmanız en sağlıklısıdır.    

Aynı zamanda çamaşır makinesinin deterjan gözünü ağzına kadar doldurmak yerine olabildiğince az deterjanla yıkamaya çalışın. Fazla deterjan kullanımı keten özellikli kıyafetlerinizin kısa ömürlü olmasına neden olur.

Çamaşır yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız yumuşatıcıyı seyrelterek kullanmanız önerilir. Bu sayede koyu renkli ketenler üzerinde herhangi bir leke kalmasına sebebiyet vermemiş olursunuz. Ayrıca ketenleri fazla yumuşatmak doku özelliklerine zarar verebilir.

Ayrıca ketenleri yıkarken mutlaka renklerine göre sınıflayarak çamaşır makinesine atmanız gerekir. Krem rengi ketenleri bir seferde yıkayarak temizleyin, daha farklı renktekiler başka bir seferde yıkayın. Farklı renkteki keten özellikli kıyafetleri aynı anda çamaşır makinesinde yıkarsanız renklerinin birbirini bozması riski ortaya çıkabilir.

 
Cinsiyet
Kadın / Kız
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR